Návody

ZATEPLENÍ FASÁDY

Důležitou funkcí obvodové stěny je, vedle základních funkcí bezpečnosti a statiky, také ochrana proti vnějším klimatickým podmínkám. Nezávisle na tom, zda je léto nebo zima, zateplení fasády vám přináší komfort domova. Kvalitním návrhem a odborně provedenou realizací systémového zateplení fasády lze snížit tepelné ztráty o více než 50%. Dobře zateplená fasáda také zamezuje pronikání hluku z rušného městského prostředí.

Zateplení kontaktní fasády pěnovým polystyrenem

Zateplení stěny kontaktním způsobem patří mezi tradiční způsoby zaizolování stěn. Jde provádět výborně u novostaveb i rekonstrukcí a pro svoji jednoduchost je také způsobem nejoblíbenějším. Pevné izolační desky se lepí na obvodovou stěnu, mechanicky se kotví a dále pak omítají tenkovrstvou probarvenou omítkou. Dle třídy energetické náročnosti budovy se používají tloušťky izolace od 120mm (pro standardní domy) až po 300mm (pro nízkoenergetické a pasivní domy). Kontaktní izolace se používá nejčastěji u zděných budov, dá se ale také úspěšně aplikovat u moderních dřevostaveb.

K zateplení kontaktní fasády pěnovým polystyrenem můžete použít tyto izolanty: Bachl EPS 70F, Bachl EPS 100F, Styrotrade EPS 70F, Styrotrade EPS 100F, Isover EPS 70F, Isover EPS 100F, ale také „šedý“ polystyren Bachl EXTRAPOR 70F, STYROTHERM PLUS 70, STYROTHERM PLUS 100, Isover EPS Greywall.

Instruktážní video k zateplení kontaktní fasády pěnovým polystyrenem:


Zateplení sendvičových konstrukcí pomocí EPS

Dřevostavby hrají od nepaměti důležitou roli v oblasti bydlení a stavebnictví. Variabilita možností jak dřevostavby zateplit je velmi široká a vždy záleží na konkrétním konstrukčním řešení. Nejčastěji se používají průmyslově vyrobené sendvičové panely, které se velmi rychle a efektivně na stavbě kompletují, nebo se zateplení provádí vložením tepelné izolace do připravených roštů obvodové stěny, která se následně z obou stran zaklopí pomocí desek, nejčastěji na bázi dřeva či dřevovláknitých materiálů. Dle třídy energetické náročnosti budovy se používají tloušťky izolace od 200mm (pro standardní domy) až po 400mm (pro nízkoenergetické a pasivní domy).

K zateplení kontaktní fasády pěnovým polystyrenem můžete použít tyto izolanty: Bachl EXTRAPOR 70F, STYROTHERM PLUS 70, STYROTHERM PLUS 100, Isover EPS Greywall.

Kde sehnat fasádní polystyren Bachl EPS 100F za rozumné ceny?

Polystyrenové desky prodávají různé internetové obchody. Jen některé však nabízí kvalitní zboží a profesionální služby. Chcete nakoupit polystyrenové desky levně? Polystyren Bachl EPS 100F naleznete v sortimentu našeho e-shopu Baushop.cz. Při objednávce nad 15 m3 máte dopravu po celé ČR zcela zdarma. Prozkoumejte aktuální nabídku fasádního polystyrenu a přidejte se k našim spokojeným zákazníkům.

TIP: Chcete si objednat polystyrenové desky a potřebujete poradit? Kontaktujte nás ještě dnes.


Přejít do eshopu 

Slevová akce

BACHL EPS 70F

Polystyren pro kontaktní fasády, mezi krokve a pod krokvemi.

více informací

Aktuálně

Kvalitní šedý polystyren obarvený grafitem, zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti polystyrenu.

více